Helikobakter, latinský Helicobacter pylori, je bakterie s charakteristickým tyčovitým tvarem, který se vyskytuje prakticky po celém světě. Způsobuje extrémně nepříjemnou infekci žaludku a tenkého střeva, což může v některých případech vést k rakovině. Proto by se neměla podceňovat. Co byste o něm měli vědět a jak můžete podpořit léčbu čistě přirozeným způsobem?
Helikobakter pylori – co to je a jak se to projevuje?
Pokud se často trápíte trávicími obtížemi, může to být příznakem infekce bakterií Helikobakter pylori, která se často usazuje v žaludku. Tato bakterie patří mezi nejčastější infekce v populaci a může oslabit obranyschopnost žaludku, způsobit záněty a jiné zdravotní problémy.
Léčba Helikobakteru se obvykle provádí pomocí léků, avšak tyto léky mohou mít nežádoucí vedlejší účinky. Pro ty, kteří hledají přírodní řešení, existují také alternativní způsoby, jak udržet zdravý žaludek a zabránit rozvoji infekce helikobakterem.
Co způsobuje Helikobakter v našem těle?
Když Helikobakter vstoupí do lidského těla, nejprve se usadí v žaludku, kde začne narušovat sliznici. A to je docela velký problém. Je to proto, že žaludeční sliznice chrání stěny před účinky silných kyselin. Začínají leptat stěny žaludku na poškozených oblastech, v důsledku čehož dochází k krvácení a bolesti.
Kromě krvácení a bolesti, infekce Helikobakter pylori může také způsobit pálení žáhy nebo reflux, které se projevujekyselým refluxem, obtížemi s trávením, nadýmáním a pálením v krku a za hrudní kostí. Je kriticky důležité včas diagnostikovat přítomnost bakterie a začít s adekvátní léčbou.
V průběhu času se helikobakter šíří do úst tenkého střeva, kde poškozuje přirozenou mikroflóru a tělo. Výsledkem je, že střevo nemůže správně fungovat, dochází k porušení pohybu jídla a vstřebávání živin do těla.
Pamatujte: Helikobakter často postupuje velmi pomalu. Skutečnost, že ji máte ve svém těle, se nemusí projevit až několik týdnů po infekci.
Žaludeční vředy a rakovina
Celkově poškození sliznice žaludku a střev Helikobakterem je obvykle doprovázeno zánětem. Objevují se žaludeční vředy, které se mohou projevit také silnou bolestí nebo krvácením.
Pokud je infekce Helikobakter ponechána neléčená po dlouhou dobu, může se vyvinout do rakoviny žaludku. Lidé, kteří mají rakovinu žaludku v rodině, jsou obzvláště náchylní k tomuto problému.
Příznaky Helikobakteru
U některých lidí se Helikobakter projevuje krátce po vstupu do těla. Může dojít k silné bolesti nebo krvácení. V mnoha případech jsou však příznaky velmi mírné a začínají pomalu. Proto je důležité věnovat pozornost i drobným náznakům.
Mezi nejčastější příznaky Helikobakter patří:
- intenzivní pálivá bolest v žaludku a břiše, křeče,
- potíže s polykáním jídla,
- nevolnost a nadýmání,
- postupná ztráta hmotnosti,
- krvavé stolice, možná krev ve zvracení.
Praktický tip: Některé příznaky helikobakter mohou být zaměňovány s krátkodobou nevolností způsobenou například zkaženým jídlem. V tomto ohledu je důležité poznamenat, že projevy Helicobakter trvají dlouhou dobu a nezmizí. Naopak, jsou stále silnější a silnější. Pokud trpíte nepohodlí déle než týden, může to být známka toho, že máte tuto nebezpečnou bakterii ve vašem těle.
Je helicobakter nakažlivý?
Helikobakter je bakterie jako každá jiná, takže může být snadno přenášena z člověka na člověka. Můžete se nakazit z tělesných tekutin postižené osoby, zejména slinami.
Mějte na paměti, že bakterie mohou zůstat například na příborech. Pokud je v blízkosti osoba infikovaná helikobacterem, ujistěte se, že dodržujete dobrou hygienu.
Jak snížit rizikonákazy Helikobacteru?
Nejčastější příčinou infekce Helicobakter je špatná hygiena. Zajímavostí je, že toto onemocnění se nejčastěji objevuje u dětí. Postihuje však i dospělé. Chcete-li snížit riziko, mějte na paměti tyto zásady:
- věnujte pozornost kvalitě vody, kterou pijete. Vyhněte se vodě z neověřených zdrojů,
- vyhnout se pobytu v prostředí, kde mnoho lidí žije na malém prostoru a nejsou dodržovány základní hygienické zásady,
- konzumovat kvalitní potraviny od prověřených výrobců nebo dodavatelů,
- postarat se o správné tepelné ošetření masa, důkladné mytí ovoce a zeleniny,
- po použití toalety si důkladně umyjte ruce, zejména na veřejné toaletě.
Pamatujte: Kouření a alkohol zvyšují riziko žaludečních a střevních vředů.
Léčba Helikobakter Pyloři
V dnešní době lze Helikobakter pylori léčit poměrně snadno a samotná léčba obvykle trvá týden, v komplikovanějších případech dva. Konkrétní léky budou předepsány lékařem na základě vašeho zdravotního stavu. Obvykle je nutné užívat různé antibakteriální léky a přípravky ke snížení přirozeného vylučování žaludečních kyselin. Ty však mohou také způsobit určité nežádoucí účinky.
Přírodní léčba Helikobakteru
Léčba Helikobakteru může být také skutečně urychlena pomocí aktivních přírodních látek se silnými protizánětlivými a stejně tak i antibakteriálními účinky. V tomto ohledu stojí za to věnovat pozornost zejména fulvové kyselině, která je podle mnoha odborníků nejsilnější přírodní látkou.
Věděli jste, že: Přírodní Fulvová kyselina obsahuje více než 77 výjimečných stopových prvků, vitamínů a minerálů s výjimečnými antioxidačními, protizánětlivými a antibakteriálními účinky?
Zmírnění zánětu a zabíjení bakterií
Podle četných vědeckých studií má fulvová kyselina významné antimikrobiální účinky. V důsledku toho může zabít bakterie Helikobakter pylori. Tovede k rychlejší léčbě a může zabránit dalšímu šíření nemoci.
Druhým významným účinkem fulvové kyseliny je, že může snížit zánět vyvolaný Helikobakterem. I tento významný přínos potvrdil podrobný výzkum. Kromě toho fulvová kyselina podporuje celý trávicí systém a zdraví střev, což může urychlit zotavení po infekci.
Vysoká účinnost díky sublingválnímu spreji
Nejúčinnějším způsobem, jak absorbovat přírodní fulvovou kyselinu do těla, je sublingvální sprej. S ním ji aplikujete pod jazyk, odkud se nejcennější složky vstřebávají do krevního řečiště.
Další informace o naší výjimečné fulvové kyselině najdete na naší produktové stránce fulvové kyseliny.
Zdroje vědeckých výzkumů:
https://sci-hub.se/10.1002/ddr.10058
https://www.hindawi.com/journals/jdr/2018/5391014/
https://www.academia.edu/5999580/Shilajit_A_Humic_Matter_Panacea_for_Cancer
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5296205/?fbclid=IwAR3gv9v470V56cyXn_4CH0u7nY8qrouOGiZ-kQ1UErfkBNRGOVgtN2rKM8A
https://www.serravit.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/Humic-substances-as-a-potent-biomaterials-for-therapeutic-and-drug-delivery-system-a-rewiev.pdf
https://www.researchgate.net/publication/306959202_Protection_against_Gluten-mediated_Tight_Junction_Injury_with_a_Novel_Lignite_Extract_Supplement
https://www.researchgate.net/publication/315966370_Protective_Effects_of_Lignite_Extract_Supplement_on_Intestinal_Barrier_Function_in_Glyphosate-Mediated_Tight_Junction_Injury